Powalający poziom dzisiejszych finałów halfpipe’u dołożył tylko kamyczek do i tak już bogatego ogródka tego sezonu. Kevin Pearce w swoim finałowym przejeździe dowiódł wysokiej formy i apetytu na zwyciężanie, natomiast Kelly Clark prezentowała poziom równy panom skacząc niezwykle wysoko.
Dzisiejszy dzień obfitował w ciekawe pojedynki i zmiany warty na pozycji lidera. Wśród pań wyróżnić należy zaciekłą rywalizację między Kelly Clark i Torah’ą Bright w której górą okazała się w końcu Amerykanka. Jej wysokie airy, 5-ki i 7-ki zagwarantowały jej mistrzowski tytuł.
Mistrzyni TTR 06/07 Torah Bright musiała się pogodzić z drugim miejscem na pudle choć jej niezwykle techniczny przejazd Air-to-Fakie Tail, Cab 7, back-to-back 5s i FS air oraz dziewicze Cab 9 były fenomenalne. Trzecia stawkę zamknęła Hanna Teter co nie było dla nikogo zaskoczeniem.
Mężczyźni kolejny raz wznieśli naszą dyscyplinę na wyżyny przekraczając kolejne bariery w niezwykle zaciętym finale. Kevin Pearce pokazał techniczne, stylowe i wysokie triki. Jego przejazd: 10 na pierwszym skoku, druga 10, back-to-back 9s potężny Mctwist i stylowy straight air na zakończenie zaskoczyły każdego, a najbardziej chyba Shauna White’a.
Wydawało się, że po próbie 1260 i technicznej kombinacji trików: rodeo 5 na pierwszym skoku, BS 9, back-to-back 10s, kolejna 9 i Alley-oop McTwist na deser to właśnie on zgarnie tytuł jak poprzedniego dnia w slopestyle’u. Starczyło to jednak „tylko” na drugie miejsce. Tuż za nim uplasował się fiński młodzieniaszek Pettu Piiroinen.
Na pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej TTR wysunął się Risto Mattila i póki co jest czarnym koniem rywalizacji z niezłym wynikiem z 6 – ciu startów w czołowych imprezach (2 drugie miejsca i 4 w pierwszej dziesiątce). No ale to jeszcze nie koniec, już jutro latający cyrk odwiedzi Włochy, gdzie batalie o punkty zawodnicy stoczą w cztero – gwiazdkowym Rock the Spot.
Wyniki rywalizacji:
Panowie:
1. Kevin Pearce (USA) Burton
2. Shaun White (USA) Burton
3. Peetu Piiroinen (FIN) Burton
4. Iouri Podladtchikov (SUI) Santa Cruz
5. Andy Finch (USA) Rip Curl
6. Keir Dillon (USA) Burton
7. Risto Mattila (FIN) Flow
8. Mason Aguirre (USA) Burton
9. Markus Keller (SUI) Nitro
10. Markku Koski (FIN) Quiksilver
Panie:
1. Kelly Clark (USA) Burton
2. Torah Bright (AUS) Roxy
3. Hannah Teter (USA) Burton
4. Charyl Maas (NED) Volcom
5. Linn Haug (NOR) Burton
6. Manuela Laura Pesko (SUI) FTwo
7. Sina Candrian (SUI) Burton
8. Clair Bidez (USA) Flow
9. Jamie Anderson (USA) Salomon
10. Queralt Castellet (SPA) Atomic
Więcej na ten temat znajdziecie na oficjalnej stronie TTR





Komentarze (0)
2 Trackbacks For This Post
January 24th, 2008 at 7:24 pm
[...] ławka rezerwowych jest dość obfita w gwiazdy i Janne zastąpi zwycięzca halfpipe’u na Burton European Open – Peetu Piiroinen. Zabraknie też Henning’a Marthinsen’a (kontuzja) którego zastąpi [...]
March 6th, 2008 at 3:56 pm
[...] takich jak : Quiksilver Fiat Strike Session, Billabong Air & Style Quarterpipe , Snow Soul, Burton European Open ’08, Puchar Świata w Graz, Roxy Chicken Jam, [...]
Skomentuj